V četrtek, 6. februarja 2025, smo v Centru ROG v sodelovanju z društvom Pravna Panda uspešno izvedli dogodek Karierni izzivi mladih pravnic. Dogodek je združil številne mlade pravnice in študentke prava na začetku svoje karierne poti ter izjemno uspešne in ugledne pravnice, ki kot mentorice sodelujejo v novo vzpostavljeni Mentorski mreži za študentke prava in mlade pravnice. Dogodek je minil v izjemno spodbudnem in prijetnem vzdušju.

V prvem delu dogodka smo prisluhnili pogovoru dveh izjemnih, mednarodno priznanih pravnih strokovnjakinj, novoizvoljene sodnice na Evropskem sodišču za človekove pravice, prof. dr. Vasilke Sancin, ter nekdanje sodnice na Splošnem sodišču Evropske unije in generalne pravobranilke na Sodišču Evropske unije, prof. dr. Verice Trstenjak. Spregovorili sta o svoji karierni poti, premagovanju izzivov, soočanju z neuspehi ter usklajevanju zasebnega in poklicnega življenja.

Obe gostji sta s svojimi bogatimi izkušnjami in razmišljanji navdihnili mlade pravnice ter delili dragocene nasvete za uspešno karierno pot.

🗣 Prof. dr. Vasilka Sancin:
💡 “Nikoli ne zapirajte nobenih vrat. Vsa vrata naj vedno ostanejo vsaj malenkost priprta. Četudi pa se ena vrata zaprejo, se vedno odpre pet drugih.”
💡 “Vrednote in cilji morajo biti vedno zelo jasni. Premišljeno je potrebno izbirati svoje bitke.”
💡 “Družba, v kateri ste, je izjemno pomembna in vas sooblikuje na vaši poti.”

🗣 Prof. dr. Verica Trstenjak:
💡 “Kadar pride neka priložnost ali ponudba, nikoli ne recite ne. Ali jo sprejmite ali odgovorite, da boste premislili. Pri tem se ne ustrašite zahtevnih pogojev, saj je s trdno voljo in delom vse mogoče.”
💡 “Pomembno je, da sprejmete odločitve, za katerimi stojite, se ne ozirate nazaj, temveč zrete naprej.”
💡 “Kdor visoko leta, daleč vidi.”

V nadaljevanju je predsednica društva EWLA prof. dr. Verica Trstenjak predstavila novo vzpostavljeno Mentorsko mrežo za mlade pravnice in študentke prava, v okviru katere si lahko mlade pravnice in študentke izberejo mentorico iz vrst uspešnih in uglednih pravnic za spremljanje na poklicni poti.

Ob koncu dogodka smo prisluhnili izjemnemu predavanju gospe Bogdane Herman, učiteljice veščin komuniciranja. Spregovorila je o pomenu komunikacije, vlogi čustev in telesa pri komuniciranju, izzivih pri formalni in neformalni komunikaciji, o tremi, javnem nastopanju, mišljenju, predsodkih in čustveni inteligenci. Vsebinsko bogato predavanje je strnila z mislijo, da mora biti dober govorec sposoben govoriti o vsaki temi na način, da je spoštuje drugega in sebe. Prizadevati si moramo, da bo naše mišljenje kar se da spodbudno, da bi k veselju do življenja spodbujali sebe in druge.